Skip to main content

vívás

2017. június 06. - kedd
Egyetemi vívósiker 2017

Idén is az Óbudai Egyetem egyik csapata nyerte meg a férfi tőr csapatbajnokságot a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB). A Káli András (KVK), Karvalics Ádám (BGK), Liszkai Tamás (BGK) és Kiss Ádin (NIK) összeállítású csapat ezzel már negyedszerre szerezte meg az első helyet ezen a megmérettetésen.

2016. május 04. - szerda
Egyetemi sportsikerek

Április 1-3. között került megrendezésre a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetében a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívóbajnokság. Hallgatóink több versenyszámban is indultak, mind egyéniben mind csapatban is szép helyezéseket értek el, de a férfi tőrben aranyat is szereztek Egyetemünk számára.

2014. augusztus 12. - kedd
A honvédelmi miniszter kitüntette az Óbudai Egyetem hallgatóját

Hende Csaba, Magyarország honvédelmi minisztere a Szolgálati Érdemjel ezüst fokozatát adományozta az Óbudai Egyetem hallgatójának, Rédli Andrásnak, aki idén tavasz óta főhadnagyi rangban szolgál a Magyar Honvédségben testnevelőtisztként.

2014. június 12. - csütörtök

Rédli András, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar vállalkozásfejlesztés mesterszakos és a Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központ okleveles mérnöktanár hallgatója a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon a férfi párbajtőrözők egyéni versenyében bejutott a szombat esti döntőbe, ahol aranyérmet nyert. Ezzel az éremmel András pályája eddigi legkimagaslóbb eredményét érte el egyéniben.

2014. február 20. - csütörtök
Rédli András

Rédli András, a világbajnok magyar párbajtőr csapat tagja fantasztikus küzdelemmel ezüstérmet nyert 2014. február 15-én a heidenheimi vívó világkupán egyéniben. András 2009 óta ér el folyamatosan sikereket a németországi viadalon.

2013. szeptember 02. - hétfő
Világbajnokot ünnepelhet a magyar vívósport

Hat év után ismét világbajnokot ünnepelhet a magyar vívósport, a Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Szényi Péter összeállítású magyar férfipárbajtőr-válogatott 42-38-ra verte Ukrajnát a budapesti vb döntőjében. Utoljára 2007-ben volt magyar világbajnoka a vívósportnak, akkor Kulcsár Krisztián párbajtőrben nyert aranyat, de győzött a Decsi Tamás, Lontay Balázs, Nemcsik Zsolt, Szilágyi Áron összetételű férfikardcsapat is.

2013. június 24. - hétfő

A budapesti MOL vívó-világbajnokság előtti legfontosabb versenye volt az évnek a június 16-21. közötti zágrábi Európa-bajnokság.

2011. augusztus 17. - szerda
Az Óbudai Egyetem hallgatója aranyérmet nyert az Universiade-n

Szényi Péter, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatója aranyérmet nyert vívásban a kínai Sencsenben zajló 26. Nyári Universiade-n, az egyetemisták és főiskolások világjátékán.