Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram – Egyetemünkről ismét két nyertes pályázó

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramjában foglaltak alapján közétették a 2019-2020-as tanév II. félévére vonatkozó tájékoztatót. Ennek alapján az Óbudai Egyetem két hallgatója ismét sportösztöndíjban részesül.

A kormány által alapított Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj célja a felsőoktatási intézményekben hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai sportágakban sportoló azon hallgatók támogatása, akiknek tanulmányaik ideje alatt esélyük van arra, hogy Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai érmet szerezzenek.

A sikeresen pályázók között az Óbudai Egyetem két sportolója, – Keszler Andrea, a Keleti Károly Gazdasági Kar gazdálkodás és menedzsment BSc hallgatója és Danó Dániel, a Bánki Donát G

épész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar gépészmérnök BSc hallgatója – részesül ösztöndíjban.

Mint arról korábban beszámoltunk, Keszler Andrea rövidpályás gyorskorcsolyázó, a magyar válogatott tagja, Európa-bajnok, aki a 2018-as phjongcshangi téli olimpián a 3000 méteres gyorskorcsolyázók váltójában – Keszler Andrea, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca összeállítású - női váltó tagjaként negyedik helyet szerzett.

Danó Dániel evezős, a magyar férfi négypárevezős tagjaként aranyérmes lett a 2018. szeptemberében megrendezett U23-as Európa-bajnokságon. A fehéroroszországi Bresztben megrendezett viadalon a normálsúlyú - Danó Dániel, Szabó Márton, Ács Kristóf, Bácskai Máté összeállítású - egység magabiztos győzelemmel ért célba az első helyen. (Újabb eredményeikről az Óbudai Egyetem Hírmondójában adunk hírt hamarosan.)

Sikerekben gazdag tanulást és sportolást kívánunk hallgatóinknak!

Fotók: m4sport.hu és worldrowing.com
Frissítve: 2021.02.25.