2019. január 30-án került megrendezésre a Leginnovatívabb szakdolgozat/diplomamunka, valamint a Csomagolásmentes Nap alkalmából Csomagolás nélkül lehetséges? néven meghirdetett pályázatok ünnepélyes díjátadója az egyetem Pauli előadójában. Prof. Dr. Kisfaludy Márta, a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar intézetigazgatója, Dr. habil. Tick József rektorhelyettes és Kersánszki Tamás innovációs igazgató adták át a díjakat.
Először a Csomagolás nélkül lehetséges? hallgatói pályázat díjait adták át. Ezt a pályázatot idén először hirdette meg az Egyetem, azzal a céllal, hogy „zöld egyetemként” felhívja a figyelmet a környezetbarát csomagolási megoldásokra, technikákra és technológiákra. Olyan ötleteket vártunk a hallgatóktól, amelyek környezetbarát alternatívát adnak a műanyag szatyrok kiváltására. Az ötlet lehetett csomagolás, szatyor, doboz, lebomló, komposztálható anyag, bármilyen egyéb javaslat, amivel érdemben csökkenthető a háztartási szemét mennyisége. A pályázat kiírói elkötelezettek amellett, hogy a versenyből hagyományt teremtsenek, így a 2019/2020-as tanévben is lesz lehetőség a pályamunkák benyújtására.
A Bíráló Bizottság által hozott szakmai döntés alapján a következő díjak kerültek kiosztásra:
I. díj: Förhécz Ágens
II. díj: Oláh Veronika
III. díj: Vági Ágnes
Az I. díjat elnyert pályázó 70 ezer Ft, a II. helyezett 40 ezer Ft, a III. helyezett 25 ezer Ft pénzjutalomban részesült. A díjakat és az elismerő okleveleket Prof. Dr. Kisfaludy Márta, a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Terméktervező Intézetének igazgatója adta át a nyertes pályázóknak.
Gratulálunk a díjazottaknak, és valamennyi pályázónak sok sikert kívánunk a továbbiakban!
Ezután az immár hagyománynak számító „Leginnovatívabb szakdolgozat/diplomamunka” hallgatói pályázat díjainak átadása következett.
A pályázat 2018. júniusi kiírására ezúttal 19-en adták be pályázatukat, 18 alapképzés és egy mesterképzéses pályázó. Az alapképzéses pályázók megoszlása karonként:
- RKK - 7
- BGK - 4
- KVK - 2 + 1 mesterképzéses hallgató
- NIK 3
- AMK 1
Az írásbeli pályázatok alapján Dr. habil. Lazányi Kornélia, a Keleti Károly Gazdasági Kar dékánja, Dr. habil. Tick József rektorhelyettes, Prof. Dr. Rajnai Zoltán, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kardékánja és Korányi László korábbi innovációs igazgató által alkotott Bíráló bizottság a szóbeli fordulóra 7 alapképzéses és 1 mesterképzéses hallgatót hívott be az alábbi karonkénti megoszlásban:
- AMK - 1
- BGK - 1
- KVK - 1 mesterképzéses hallgató
- NIK - 2
- RKK- 2

Döntésük alapján az alábbi hallgatók lettek díjazva.
ALAPKÉPZÉSBEN:
- I. díj: Balina Bálint NIK: Goldsprint mérőeszköz fejlesztése, ezzel 300 000 Ft díjazásban részesült
- II. díj: Oláh Döme KVK: Diabetikus okos mérleg, ezzel 150 000 Ft díjazásban részesült
- III. díj: Sallér Bence Gergely NIK: Intelligens kapucsengő készítése, ezzel 100 000 Ft díjazásban részesült
- Különdíj: Sári Karolina RKK: Moduláris kereskedelmi kiállítótér, ezzel 100 000 Ft díjazásban részesült
KONZULENSEK ALAPKÉPZÉS KATEGÓRIÁBAN:
A Leginnovatívabb szakdolgozat pályázatban a júniusi kiírás óta szerepel a konzulensek elismerése is.
- I. díjat elérő hallgató konzulense: Szabó-Resch Miklós Zsolt NIK, ezzel 300 000 Ft díjazásban részesült
- II. díjat elérő hallgató konzulense: Sándor Tamás KVK, ezzel 150 000 Ft díjazásban részesült
- III. díjat elérő hallgató konzulense: Kertész Gábor NIK, ezzel 100 000 Ft díjazásban részesült
DÍJAZOTT HALLGATÓ MESTERKÉPZÉSBEN:
Mivel a versenyre egyetlen mesterképzéses hallgató adott be pályázatot, a zsűri különdíjat ítélt meg ebben a kategóriában Varga Zoltánnak.
- Különdíj: Varga Zoltán KVK: "Galvanikusan leválasztott, több csatornás hőelemes hőmérő és adatrögzítő, i kiállítótér", ezzel 150 000 Ft díjazásban részesült
Az ünnepélyes díjátadón a megjelent díjazott hallgatók 2-2 perces rövid előadásban ismertették szakdolgozatuk/diplomamunkájuk innovatív jellemzőit. Ezután került sor a díjak ünnepélyes átadójára.
Minden díjazottunknak gratulálunk, és további eredményes innovatív gondolkodást kívánunk!