Augusztus 17-én, a Pesti Vigadó dísztermében az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából Dr. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterhelyettese kiemelkedő szakmai teljesítmények elismeréséül kitüntetéseket adott át.
Az államalapítás és államalapító Szent István emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésében részesült Kártyás Gyula, az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója, c. egyetemi docens, valamint Dr. Medve András, a Keleti Károly Gazdasági Kar volt dékánja, Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézetének korábbi igazgatója, egyetemi docens.
Kártyás Gyula kiemelkedő oktató-nevelő munkája, iskolateremtő munkássága, oktatásszervezői feladatainak színvonalas ellátása, több évtizedes magasabb vezetői tevékenysége elismeréseként részesült elismerésben.
1979 óta oktatója az Óbudai Egyetemnek, illetve jogelődjeinek. 1987-ig gyakorlatvezetői feladatokat látott el a jogelőd Bánki Donát Műszaki Főiskolán automatizálás, gépjármű diagnosztika és energetika tantárgyakból. 1990-től tanítási gyakorlatok, társadalmi ismeretek, szociológia és technikatörténet tantárgyakat oktat, illetve tárgyfelelősként is tevékenykedik. Jelentős szerepet vállalt a technikatörténet, a szociológia, valamint a tanítási gyakorlatok tantárgyak tartalmának kialakításában, és tananyagainak fejlesztésében.
Az oktatásszervezés területén végzett, és végez jelenleg is kiemelkedő vezetői tevékenységet. Több éven át volt a Bánki Donát Műszaki Főiskola Tanulmányi Osztályának vezetője, ahol feladatai közé tartozott a pedagógus továbbképzések tanfolyamainak irányítása is. Az egyetem Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központjában, illetve annak jogelődjeiben (Tanárképző Tanszék, illetve Mérnökpedagógiai Intézet) a mérnöktanár szakos hallgatók nevelési és oktatási gyakorlatait szervezi. A mentortanár továbbképzési szakon az ifjúságszociológia tantárgy előadója. Intenzív publikációs tevékenységet folytat, mely elsősorban a különböző konferenciákhoz kötődik a szakmai területén elért eredmények bemutatásával.
A Bánki Donát Műszaki Főiskola, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola és a Könnyűipari Műszaki Főiskola integrációját követően Budapesti Műszaki Főiskola oktatási igazgatójaként irányításával folyt a kredites tantervek kidolgozása, a Neptun rendszer bevezetése, a Neptun és a FIR rendszer összekapcsolása, a Moodle keretrendszer komplex alkalmazásának bevezetése.
Kártyás Gyula 2010 óta az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója. Az általa kiemelkedő gondossággal és szakértelemmel irányított Főigazgatóság ellátja többek között az egyetemi szintű oktatásszervezéssel összefüggő igazgatási feladatokat, koordinálja, és szakmailag irányítja a karok tanulmányi osztályainak tevékenységét, működteti a Hallgatói Tanulmányi, Információs és Pénzügyi Rendszert, irányítja az egyetem idegen nyelvű képzéseit.
Elkötelezett a Kárpát-medencei magyar nyelvű felsőoktatás, az anyanyelvi tudás átadás, a tudomány határok nélküli magyar nyelvű művelése mellett, megalakulása óta koordinálja a Kárpát-medencei Online Oktatási Központ, a K-MOOC tevékenységét.
Meghatározó tagja volt a Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskola Tanácsának több cikluson keresztül. 1982-től 1987-ig a Budapesti Kollégiumi Munkaközösség elnöke, 1984-től 1987-ig a Kiváló Kollégium Bíráló Bizottság elnöke volt. 2003-tól a Budapesti Műszaki Főiskola Főiskolai Tanácsának, illetve az Óbudai Egyetem Szenátusának levezető elnöke. Az Országos Neptun Felhasználói Bizottság tagja. Többször kapott minisztériumi felkérést különböző munkabizottságokban (Pl.: hallgatói ösztöndíjak, juttatások szabályozásának kidolgozása) történő részvételre.
Vezetői munkájával eredményesen hozzájárult ahhoz, hogy a Magyar felsőoktatási Akkreditációs Bizottság az Intézményi akkreditációs eljárás keretében 2011. májusában értékelte az egyetem tevékenységét, melynek eredményeként az intézményt egyetemként akkreditálta.
Tevékenyen hozzájárult ahhoz, hogy az intézmény a Felsőoktatási Minőségi Díj pályázaton 2007-ben bronz, 2008-ban ezüst, majd 2009-ben Felsőoktatási Minőségi Díj elismerésben részesült, illetve birtokosa az E-Quality Európai Minőségi Díjnak „Kiváló Erasmus Koordinátor” elismerésnek, valamint a „Nemzetközi együttműködési kultúráért” Nívódíjnak.
Oktatói tevékenysége mellett folyamatosan dolgozott különböző kutatási és pályázati munkákban is. A Staff Development in Technical Teacher Training TEMPUS CME projektben részt vett a „Munkaerőfejlesztési stratégiák és modellek a műszaki pedagógusképzés számára” téma kidolgozásában. Szakértőként tevékenykedett a műszaki pedagógusképzés fejlesztése pályázat a „Tananyagfejlesztés a tanári szerepek és kompetenciák tekintetében” témájának kidolgozásában.
Témavezetője volt a „Főiskolai minőségbiztosítási rendszer optimális működését megalapozó kutatás” pályázati programnak. Jelenleg a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0002, „Járműipari felsőoktatási és kutatási együttműködés” pályázat képzési programok fejlesztése főirány vezetője volt az Óbudai Egyetem részéről.
Alprojekt vezetőként közreműködött az Egyetem Felsőoktatási Struktúraváltási Alap 2016-os projektjének sikeres megvalósításához, Szakmai vezetője az EFOP-3.4.3-16-2016-00023 kódjelű, „Az Óbudai Egyetem komplex intézményi fejlesztései a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” című pályázatnak.
Medve András 1976-ban szerzett közgazdász diplomát a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, majd ugyanott 1980-ban középiskolai tanári képesítést is szerzett. 1976-ban elhelyezkedett a Hazai Fésűfonó- és Szövőgyárban, ezután 1977-től a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán dolgozott kezdetben tanársegédként, majd adjunktusként, főiskolai docensként. 1986-tól főiskolai tanári kinevezést kapott. Még ebben az évben intézetigazgató helyettesi megbízást kapott. A közgazdaságtudományi doktori címet 1980-ban, közgazdaságtudományok kandidátusa tudományos fokozatot pedig 1995-ben szerezte meg.
2000-ben a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola Budapesti Műszaki Főiskolaként működött tovább, ahol megbízott főigazgatói pozíciót látott el, majd még ebben az évben általános és kutatási főigazgató helyettesi kinevezést kapott. 2003 és 2005 között tudományos- ezt követően 2005 és 2007 között intézményfejlesztési rektorhelyettesként tevékenykedett, majd 2010-ig az intézményfejlesztési igazgató tisztséget töltötte be. Az Óbudai Egyetem megalakulása után 2010-től a Keleti Károly Gazdasági Kar dékánjaként dolgozott.
Pályája kezdetétől a ’80-as évek végéig a munkaerő gazdálkodás bér- és keresetszabályozás témájában folytatott kutatásokat egyénileg, majd később a „munkaerő és kereseti arányok” tanszékközi kutatócsoport keretében. Később figyelme a gazdasági és társadalomtudományi oktatás helyének, szerepének vizsgálatára irányult a műszaki felsőoktatásban. 1992-től ismét egy váltás következett tudományos munkájában, érdeklődése központjába a privatizáció került. E témában folytatott kutatómunkája eredményeképpen 1995-ben megvédte a „privatizáció Magyarországon (1989-1994)” című kandidátusi értekezését. A ’90-es évek végén kísérletet tett az üzleti szimulációs játék oktatásának kutatására, és a hazai oktatásba történő bevezetésére. Jelenleg egy külföldi felsőoktatási intézménnyel közösen nyert pályázat keretében, az euro bevezetésének feltételrendszerét, a közös valuta gazdaságra gyakorolt hatását vizsgálja az EU országaiban egy Európa modul kidolgozása keretében.
Gratulálunk a kitüntetéshez!