A 2013. február 15-én nyílt H13 Diák- és Vállalkozásfejlesztési Központ, mely az induló vagy már létező vállalkozásoknak, egyetemistáknak kíván különböző szolgáltatásokat nyújtani, a 2010-ben indított Európa Belvárosa Program részeként jött létre 643 millió forintból.
Szakmai partnere többek között a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, a Széchenyi Programiroda, a Corvinus Egyetem, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ). Partnere továbbá az ELTE Hallgatói Karrier- és Szolgáltató Központ, az Új Nemzedék Ház, a Spin 0ff Klub, a Magyar Üzletasszonyok Egyesülete, a Józsefvárosi Iparkamara, az Óbudai Egyetem, a Szociális Szövetkezetek Országos Szövetsége, a Zöldövezet Társulás és a Civilek a Palotanegyedért Egyesület.
A központ információs teret biztosít a negyedben zajló fejlesztési folyamatok, valamint a városrész kulturális, történelmi emlékeinek felfedezése iránt érdeklődő közönség számára annak érdekében, hogy a helyi közösség tagjai jobban megismerjék környezetüket. Ezen kívül a kerületben működő vállalkozásokkal kapcsolatban bocsát rendelkezésre folyamatosan frissülő adatbázist.
Kocsis Máté, Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzatának polgármestere a nyitórendezvényen elmondta, hogy nem egyszerűen egy épület felújításáról és diákközpont kialakításáról van szó, hanem a fiatalok számára olyan inkubációs szolgáltatások nyújtásáról, amelyek segítik talpra állítani vállalkozásaikat. Mint mondta, a Palotanegyed egyetemeit naponta 20 ezer diák látogatja, az önkormányzat szerette volna megteremteni a számukra fontos szolgáltatások helyét. A Horánszky utca 13. alatti épület ─ amelyről a központ a H13 nevet kapta ─ Budapesten egyedülálló; azok a fiatalok, akiknek csak ötletük van és nincs hozzá semmijük, bemehetnek, és gondjukat viselik.
Dr. Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának elnöke, a kormánypárt frakcióvezetője bejelentette, hogy az országgyűlési képviselőcsoport dolgozik egy olyan programon, amelynek célja kifejezetten az, hogy segítse és ösztökélje a fiatalok számára vállalkozások létrehozását, elindítását akár további kedvezményes adózási feltételekkel. A politikus meghatározónak nevezte, hogy a vállalkozásokban építeni lehessen a fiatalok kezdeményezőkészségére.
A nyitórendezvényen került sor a „Házavató verseny” eredményhirdetésére, melyen az Óbudai Egyetem két hallgatója rendkívüli sikereket ért el
De Villa Celestin, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar III. évfolyamos hallgatója „Generált Interaktív Installáció” pályamunkájával 1. helyezést ért el, Nagy Balázs, a Keleti Károly Gazdasági Kar vállalkozásfejlesztés Msc. I. évfolyamos hallgatója pedig biokozmetikumaival nyerte el a szakmai zsűri különdíját.
Az első helyezettnek Zékány Zoltán, a H13 szakmai igazgatója egy egyedi készítésű réz kulcsot nyújtott át, amely egy év ingyenes "lakhatást" és szakmai mentorálást jelent a gyakorlatban. A kulcs vitrinben lesz kiállítva a H13 aulájában. A különdíjazott pedig egy "almás táblagéppel" (Apple Tablet mini) lett gazdagabb, illetve tervei kivitelezéséhez szükséges forráslehetőségek megteremtésében kap segítséget.